Mucizeler Kursu

Mucizeler Kursu tüm dünyada geniş yankı uyandırmış spritüel bir öğretidir. Kurs, zihnin özgürleşmesi üzerine tasarlanmıştır. Günümüzde; Şimdinin Gücü kitabının ve daha pek çok popüler spritüel kitabın yazarı Eckhart Tolle, Sevgiye Dönüş kitabı ile bestseller listelerinde çok uzun süre kalmış Marianne Williamson, küresel tanınırlığıyla Oprah Winfrey gibi dünyaca ünlü yazarlar ve düşünürler, Mucizeler Kursundan ilham almış ve bir çok alanda kursun bakış açısını kullanmışlardır.

Kurs, Zen öğretisine benzer bir şekilde adım adım ilerlemekte ve bilinç dönüşümü için çok detaylı özel çalışmalar içermektedir. Bir yıl boyunca her gün uyguladığınız uygulamalar sayesinde geçmiş düşünce kalıplarını ve duygusal molozları temizliyorsunuz. Bu sayede ego kimlikleri ortadan kalkıyor ve hakiki Benliğimizle buluşuyoruz. Kurs süreci uygulamaya dayanır ama teorik altyapı, öğretmen – öğrenci ilişkisi ile kuruluyor ve böylece uygulama süreciniz destekleniyor. Bu süreç eşsiz bir gelişim sağlıyor. Zihninizdeki derin dönüşüm dış dünyada da değişim yaratmanıza olanak sağlıyor.

Kurs zihninizi tam bir dönüşüme uğratarak her şeye karşı yaklaşımınızı değiştirmektedir. Kursun çalışma süreci bir yıldır. 365 ders vardır ve her ders her güne uygulanır. Bu şekilde zihniniz, geçmişin ağırlıklarından geleceğin yüklerinden kurtulur ve derin bir özgürlük ve neşe deneyimlersiniz. “Anda” olmak demek aslında zihninizin tüm korku düşüncelerinden arınmış olduğu, mucizelerin görünür olduğu zihinsel bir haldir. Kurs, kendisini sevgiye dönüş olarak tanımlamaktadır. Aslında sevgiye dönüş, Öze dönüştür.

Kurs hakkında çeşitli yorumlar ve kişisel görüşler vardır. Kursun hiçbir din, ırk, kültür veya düşünce sistemi ile ilişkisi yoktur. Tamamen bağımsız bir bilgi kaynağıdır. Herkesi, her şartta ve sorgulamaksızın kabul eden bir yapıya sahiptir. Çünkü bilgi özgür, kelimeler tamamen kişiseldir.

Kurs Süreci: Mucizeler Kursu 365 ders içeriyor ve her ders bir gün için tasarlanmıştır. Dolayısıyla kursumuz 1 yıl sürecek. Her hafta Pazartesi günleri akşam 19.00 ile 21.00 saatleri arasında yapılacak. Kaçırdığınız veya dinleyemediğiniz dersleri ses kaydı üzerinden internetten size gönderilecek adres üzerinden takip edebileceksiniz. Ayrıca işiniz olduğunda ve bu gibi durumlarda ders kaçırmış olmayacaksınız. Her hafta yapılacak dersler bir haftanın tüm derslerini içeriyor.

Kursun yazılış tarihi;

Kursun yazılış süreci 1965 Ekim ve 1975 Mayıs ayları arasında gerçekleşmiştir. Kurs, ikisi de psikiyatr olan Dr. William Thetford ve Dr. Helen Schuman tarafından yazılmıştır.

1965 yılında Helen Schucman duyduğu sesleri yazmaya başlar. Helen bu sesleri bir anda duymamıştır. Bir süredir onu rahatsız eden bir iç konuşmayı kaleme almaya karar vermiştir. Helen, aslında bu konuşmanın, zihninde duyduğu sesten öteye “gördüğü kelimelerden” oluştuğunu ve yazdığı şeyin gördüğü bu kelimeler olduğunu söylemiştir.

İlk başta aldığı bilgilerin çoğu, üzerinde çalıştığı, beyin kanseri olan bir meslektaşını nasıl iyileştireceğine yönelik bilgilerdi. Fakat daha sonra duyduğu ses ile sohbet ederek, ona gelen mesajları daktilo etmeye başlamıştır. Bir süre sonra meslektaşı olan Bill, ona yardım etmeyi önerir ve Helen kelimeleri Bill’e okur, o da yazar.

Kurs şu şekilde başlar; “Bu kurs, Mucizeler Kursudur. Lütfen not alın. Mucizeler arasında ilk bilinmesi gereken şey, hiçbir mucize arasında zorluk farkı olmadığıdır.” Daha sonradan editörlükten geçmiş ve düzeltmelere maruz kalmış metinde bu şekilde başlamaz fakat bunlar da ifade edilmiştir.

Helen Schucman, vefatından önce kursu İçsel Huzur Vakfına (Foundation For Inner Peace) verir. Daha sonra kurs bir şekilde milli kütüphane arşivlerinde yer alır. Fakat bir gün esrarengiz bir şekilde Kurs ile ilgili materyaller kopyalanıp internette yayınlanır ve bu şekilde kurs popüler olmaya başlar.

Kursun Giriş Bölümü:

Bu kurs, mucizeler kursudur. Seçmeli ders değildir, sınıfı geçmek için alınması zorunludur. Gönüllü olan şey sizin onu alma zamanınızdır. Özgür iradeniz vardır ama bu, kursun içeriğini sizin oluşturacağınız anlamına gelmez. Size verilen zaman diliminde ne kadarını alacağınızı seçme hakkınız olduğu anlamına gelir.

Kurs, sevginin anlamını öğretmeyi amaçlamaz çünkü o, öğretilebilecek her şeyi aşar. Fakat bu kurs, sevginin sürekli olarak var oluşunun farkına varabilmenizin önündeki engelleri kaldırır. Sevgi farkındalığı sizin doğal mirasınızdır. Sevginin tersi korkudur. Fakat her şeyi kapsayanın karşıtı olamaz.

Bu yüzden bu kurs şu şekilde özetlenebilir:

Gerçek olan tehdit edilemez.

Gerçek olmayan var olamaz.

Burada Tanrı’nın huzuru yatar.

 

 

Ahmet Akın Kimdir?

Ben Ahmet Akın. Profesyonel Çevirmen olarak çalıştığım iş yaşamım Mucizeler Kursunun orijinal elyazmaları ile karşılaştığım anda tamamen değişti. Kursun tamamının çevirisini gerçekleştirdim ve çevirilerimi yaparken aldığım iç Rehberlik, bir çok insanın bana ulaşıp bu bilgileri paylaşmam için beni yönlendirdi. İzmir, İstanbul, Kıbrıs ve Online olarak Türkiye’nin her yerinde kurs grupları yürütüyorum. Şu an yaşamımı Mucizeler Kursu üzerine kurmuş olmakla birlikte diğer kişisel gelişim konularında bireysel ve kurumsal eğitim ve süreçler tasarlayarak yaşamıma devam ediyorum. Çalıştığım alanlar arasında ENNEAGRAM ile ruhsal dönüşüm, NLP, Koçluk ve bir çok farklı uygulama var. Yine de yaşamımın dönüm noktası olan Mucizeler Kursu’nu isteyenlerle paylaşmak yaşamıma en büyük anlamı katan süreç.

 

İçinizden bir çağrı duydunuz. Mucizeler Kursuna ulaştınız. O size ulaştı. Şimdi çağrıya cevap vermek elinizde. Bir kararınız kalan yaşamınızı değiştirecek.

Ahmet Akın

www.mucizelerkursu.com

ahmet@mucizelerkursu.com