Etkili & Odaklı Satış Teknikleri Eğitimi

Her meslekte işin yüzde yetmişinden fazlası satış, iletişim ve ikna ile ilgili iken çok az insan bu konuda etkili bir eğitim sürecinden geçmiş ve ne yaptığını bilerek müşterilerle ilişki kurmaktadır. Bir doktor bile eğer ikna edici değilse hasta ona inanmaz ve tedavi yarıda kesilebilir. Satış, doğuştan getirilen bir yetenek değil geliştirilebilen bir yetkinliktir. Fakat bazı insanlar daha küçük yaşta bu konuda iyi gözlem yaparak insanları etkilemenin sanatını daha hızlı ve etkili şekilde uygulayabilirler. Yine de satış sadece bir sanat değil aynı zamanda bir bilimdir ve teknik ve yöntemler doğru uyguladığında satmanın yanında müşteri kazanmak ve uzun soluklu danışmanlık ilişkisi mümkün olacaktır.

Etkili Satış Eğitimi içeriğinin bir bölümü; satış konusunda bir döneme ismini ve tekniklerini veren, popüler kültürde Wolf of Wall Street olarak tanınan Jordan Belfort tarafından yaratılmıştır. Bunun yanında Sandler Satış Eğitimleri ve diğer bir çok satış uzmanlık programının uygulamalarını içeren bu eğitim satış yetkinliğini geliştirmenize ve adım adım satış sürecini anlayarak kendi özgün satış tekniğinizi oluşturmanıza yardımcı olmayı amaçlar.

Etkili Satış Eğitimi emlakçılar, oto galeriler ve bunlar gibi daha büyük ölçekte satış yapan herkes için çok uygun bir süreç programıdır. Bu eğitimin ana başlıkları; satışı anlamak, satışın önündeki engelleri kaldırmak, satış için kişisel yetkinlikler kazanmak ve güçlü bir müşteri odaklı iletişim mekanizması oluşturmaktır. Bu eğitim uygulamalı bir eğitimdir. Eğitim sonrasında katılımcılar bireysel seanslar ve workshoplar ile desteklenerek eğitim içeriğinin yaşama aktarılması sağlanır.

Eğitimin temel konu başlıkları:

  • Satışın ve satın almanın psikolojisi
  • Bir satış sistemi ve tarzı oluşturmak
  • Etkili dinleme ve doğru anlama sanatı
  • Satış sürecini anlama ve uygulama
  • Başarısı kanıtlanmış satış teknikleri